Deprecated: file_get_contents(): Passing null to parameter #2 ($use_include_path) of type bool is deprecated in /home/users/drugieserce/public_html/drugieserce.hoste.pl/spotkania/core/libraries/flat-files.php on line 38
WIOSNA 2007' - przywitana - Spotkania integracyjne ,Młodzież.Wspomnienia, pamietniki

WIOSNA 2007' - przywitana

 

WIOSNA 2007' - przywitana WIOSNA 2007' - przywitana WIOSNA 2007' - przywitana
W miniony weekend, 20 - 22.04.07, w Polanicy Zdroju w kompleksie domów wczasowych FWP, Stowarzyszenie Transplantacji Serca Koło Zabrze zorganizowało kolejną imprezę. Tym razem było to integracyjno - turystyczne spotkanie z cyklu "Przywitanie Wiosny".

 

Już w piątek, po kolacji i Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Koła, dla poprawienia kondycji fizycznej i nastroju, wszyscy udali się do kawiarni "Merlin" na zapoznawczy wieczorek taneczny, w trakcie którego przywitano "Wiosnę 2007".

W sobotę rano, spragnieni nowych wrażeń uczestnicy, udali się autokarem poznawać uroki Ziemi Kłodzkiej. Obok dobrych humorów, sprzyjała temu aura i przyroda. Niewykształcone jeszcze liście drzew, umożliwiały podziwianie krajobrazów zapierających dech w piersiach.

 

Ale obok przepięknych krajobrazów widzianych z szosy stu zakrętów na trasie Wambierzyce - Kudowa Zdrój i drogi przez Zieleniec (najwyżej położona w Karkonoszach wioska) z przyjemnością słuchaliśmy informacji, które wygłaszał przewodnik sudecki - pan Henryk.

 

Odbyliśmy też spacer po trzech kurortach Kotliny Kłodzkiej - Polanicy Zdroju, Kudowie Zdroju oraz Dusznikach Zdroju. Będąc w pijalniach wód mineralnych tych uzdrowisk, prawie każdy delektował się rozmaitością smaków tych płynnych bogactw z miejscowych złóż.

 


Po trzygodzinnym odpoczynku spotkaliśmy się na skromnym bankiecie by miło, przy świecach i muzyce tanecznej, spędzić kolejny wieczór.

 

Niedzielne przedpołudnie upłynęło nam na zwiedzani Twierdzy Kłodzkiej i podziwianiu panoramy miasta ze szczytu tego obiektu.

 

W imprezie uczestniczyło 46 osób, akurat tyle, ile było miejsc w autokarze PKS Myszków, którym kierował pan Krzysztof.

 Podczas trwania imprezy było wiele radosnych momentów, ale organizatorów najbardziej cieszy fakt, że osoby po przeszczepie serca świetnie radziły sobie podczas pieszych wędrówek na wycieczkowych trasach. One też stanowiły najliczniejsza grupę wycieczkowiczów zainteresowanych przyrodą i architekturą zabytków. Dzielnie "składakom" na wszystkich szlakach dotrzymywał kroku pan doktor Jan Przybylski ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

 

Do dobrej kondycji uczestników wycieczek przyczyniło się smakowite wyżywienie. Sporą jego część pozyskał od swoich przyjaciół wiceprezes Stowarzyszenia - Jan Statuch.

 

Państwa Celiny i Zbigniewa Klimowiczów z Paczyny

 

Dziękujemy darczyńcom!

 

Zarząd Koła "Zabrze"

Więcej fotek tu