Deprecated: file_get_contents(): Passing null to parameter #2 ($use_include_path) of type bool is deprecated in /home/users/drugieserce/public_html/drugieserce.hoste.pl/spotkania/core/libraries/flat-files.php on line 38
Turnus Rehabilitacyjny w Dźwirzynie 2006 - Spotkania integracyjne ,Młodzież.Wspomnienia, pamietniki

Turnus Rehabilitacyjny w Dźwirzynie 2006

 


Dźwirzyno, nadmorska letniskowa miejscowość położona 12km od Kołobrzegu już po raz drugi gościła członków Stowarzyszenia Transplantacji Serca na turnusie rehabilitacyjnym.

 

Turnus nasz tak jak i poprzednim razem zakwaterowany został w Ośrodku Wypoczynkowo - Leczniczym "Społem - Opole".


Warunki mieszkalne części uczestników niestety odbiegały od przesłanego nam prospektu przez organizatora turnusu ale mieliśmy nadzieję, że tą "dolegliwość zrekompensuje nam pogoda.

Niestety tym razem Bałtyk nie okazał się łaskawy i spędziliśmy najbrzydsze dwa tygodnie nad morzem jakie się w tym roku zdarzyły wczasowiczom.

Brak pogody rekompensowaliśmy sobie w różny sposób.

Właściciele samochodów urozmaicali sobie pobyt wycieczkami do nadmorskich i nie tylko miejscowości, inni bardzo aktywnie i z dużym powodzeniem poszukiwali grzybów, inni grali w bilarda a wszyscy częściej raczyli się smażonymi lub wędzonymi rybami zapijając je piwem.


Oprócz normalnych leczniczych zabiegów którym byliśmy poddawani w ośrodku przez 5 popołudni jeździliśmy do Kołobrzegu na oddany niedawno aquapark w którym każdy z uczestników znalazł sobie coś atrakcyjnego, a trzeba powiedzieć, że atrakcji wodnych było sporo i stanowiły one wspaniałe uzupełnienie zabiegów.


Trzy rury do zjeżdżania o różnych długościach i stopniu trudności, kilka jackuzi, szereg innych masujących ciało zabiegów wodnych powodowało, że humory pomimo braku pogody nam dopisywały nie mówiąc już o wilczym apetycie po tych wodnych atrakcjach. Nie sposób również pominąć imprezy wieczorowe jak ognisko i tańce które kilka razy organizowane były w kawiarence Ośrodka w przemiłej atmosferze w uroczą panią Danusią, barmanką i sprzedawczynią w jednej osobie.p class=MsoNormal style='text-indent:35.4pt'>Mieliśmy również okazję porozmawiać z dr. J. Przybylskim i pielęgniarką panią J. Trzcińską o naszych dolegliwościach i rozwiązać niektóre z dręczących nas wątpliwości jakie każdy z nas ma w trakcie leczenia. Przy okazji tego spotkania mogliśmy również na zasadzie wymiany doświadczeń poznać różne warianty opieki jakie stosują przychodnie po transplantacyjne w Warszawie, Krakowie i Zabrzu.

 

Szczerze mówiąc było to jedno z doświadczeń dla których warto było uczestniczyć w tym turnusie. Tak więc pomimo takiej pogody zdecydowana większość uczestników tego turnusu mile będzie wspominać dni spędzone na nim. Turnus trwał od 27sierpnia do 10września 2006r.

Artykuł Mieczysław Babral