Deprecated: file_get_contents(): Passing null to parameter #2 ($use_include_path) of type bool is deprecated in /home/users/drugieserce/public_html/drugieserce.hoste.pl/spotkania/core/libraries/flat-files.php on line 38
Światowe Zimowe Igrzyska po Transplantacji - Spotkania integracyjne ,Młodzież.Wspomnienia, pamietniki

Światowe Zimowe Igrzyska po Transplantacji

 

 

 

W dniach od 24 do 30 marca 2008 roku odbyły się Światowe Zimowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Nicholas Cup dla dzieci do lat 18. Zawody odbyły się w Rovaniemi w Finlandii. Z wiosennej polskiej pogody przenieśliśmy się w zimowe i bardzo mroźne tereny koła podbiegunowego. Temperatura powietrza dochodziła do minus 12 stopni Celsjusza. Reprezentacja Polski wyjechała w liczbie 21 osób. 6 dorosłych zawodników, 7 dzieci, 1 lekarz i 7 rodziców. Z żalem stwierdzamy, że rodzina Państwa Kukiz nie mogła wyjechać z powodu choroby dziecka po przeszczepieniu.

W rywalizacji sportowej w narciarstwie biegowym, alpejskim i biathlonie zdobyliśmy 7 medali: 5 złotych i 2 srebrne.

Nasi medaliści, dorośli:

Murdzek Krystyna - 2 złote medale - narciarstwo biegowe i biathlon, Iwonicz Zdrój
Rusnak Stanisław - 1 złoty medal - narciarstwo alpejskie, Skomielna Biała
Hołubowski Piotr - 1 srebrny medal - narciarstwo biegowe, Dębica

Młodzież do 18 lat

Majerczak Dominik - 1 złoty medal - narciarstwo biegowe, Łapsze Niżne
Tragarz Krzysztof - 1 złoty medal - narciarstwo alpejskie, Warszawa
Kosowski - Banasiak Iwo - 1 srebrny medal - narciarstwo alpejskie, Piastów

Poza strefą medalową należy podkreślić dobry występ w kategorii kobiet Anny Abramczyk-Dobrzyńskiej z Kielc -4 miejsce w slalomie, biathlonie i sztafecie 4x500 m oraz wysokie 6 miejsce w slalomie gigancie Grzegorza Blecharczyka. Szkoda, ze ogromne emocje z powodu chęci zdobycia medali wykluczyły z rywalizacji sportowej: Agnieszkę Durlik (złamanie nogi) i wpadnięcie z trasy Stanisława Rusnaka i Grzegorza Blecharczyka.

Bardzo dobrze spisały się sztafety: styl klasyczny 5 miejsce i styl dowolny 4 miejsce. Należy zaznaczyć, że sztafety były męskie - Hołubowski Piotr, Majerczak Dominik, natomiast w polskich sztafetach biegały też kobiety: Krystyna Murdzek i Anna Abramczyk - Dobrzyńska. Jeszcze jedną mieszaną sztafetę mieli reprezentanci Szwajcarii, którzy z nami zdecydowanie przegrali.

Wszystkie dzieci startowały w zawodach Nicholas Cup w narciarstwie alpejskim. Jednak organizator nie podał zwycięzców, tylko wszystkim dzieciom wręczył złote medale. Miła niespodzianką dla dzieci było pojawienie się Św. Mikołaja w czasie imprez sportowych i towarzyszących. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami także odwiedziły siedzibę Św. Mikołaja, która jest w Rovaniemi. Wspomnieniem z tego spotkania będą dla nich pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Dzieci oprócz zajęć na nartach miały takie formy aktywności, jak: aerobik, wspinaczka na ściance, bowling i pływanie.

Dorośli startowali w narciarstwie biegowym na 3 km, w sztachetach 3x1 km - styl klasyczny oraz 4x 500 m styl dowolny (tzw. łyżwowy), biathlonie oraz narciarstwie alpejskim: slalom, slalom równoległy, super gigant i slalom gigant.

Wyjazd był możliwy głównie dzięki otrzymanym środkom finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki
sponsorom: Grupa KETY Kęty, Abramczyk Sp.o.o. Bydgoszcz, PKO Bank Polski Lublin, Fundacja Twoja Szansa Brzeźnica, DS.SMITH Polska Kielce, EKOINSTA Sp.o.o. Sucha Beskidzka, PSS SPOŁEM Jarosław, PHHDiP MAT-BUD Skarzysko - Kamienna, Handlowo-produkcyjna Spółdzielnia Pracy "Samopomoc Chłopska Nowy Targ, AGAMIS PPHU Kęty.

Wsparły nas także samorządy z miejscowości, z których pochodzą nasi zawodnicy; Urząd Miasta Tarnowa, Urząd Miasta Poznania, Urząd Gminy Iwonicz Zdrój, Starostwo Myślenice, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Urząd Gminy Lubniu, Urząd Gminy Łapsze Niżne.
Rada Rodziców z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Osieku. Bardzo cieszymy się, że rodzice zdrowych dzieci wspierają dzieci po transplantacji.
Otrzymaliśmy także wpłaty indywidualne od: Stanisław Habuda Surochów, Marta Górska Jarosław, Jacek Piotrowski Tarnów.

Jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich rodziców i zawodników, którzy z wyjątkowym zapałem i determinacją pozyskiwali sponsorów.
Dziękujemy bardzo Wszystkim Sponsorom. To dzięki Wam mogliśmy rywalizować z zawodnikami w Światowych Igrzyskach.