Deprecated: file_get_contents(): Passing null to parameter #2 ($use_include_path) of type bool is deprecated in /home/users/drugieserce/public_html/drugieserce.hoste.pl/spotkania/core/libraries/flat-files.php on line 38
IV MISTRZOSTWA POLSKI - Spotkania integracyjne ,Młodzież.Wspomnienia, pamietniki

IV MISTRZOSTWA POLSKI

 

 

W niedzielę, 7 czerwca 2009 roku w Kozienicach zakończyły się

· IV MISTRZOSTWA POLSKI DLA OSÓB PO TRANSPLANTACJI I DIALIZOWANYCH
· W LEKKIEJ ATLETYCE, TENISIE, TENISIE STOŁOWYM I PŁYWANIU.
· Po raz kolejny nie zabrakło na nich osób po przeszczepieniu serca.
· Tym razem Koło "Zabrze" wystawiło liczniejszą, niż zwykle, ekipę. Przez cztery dni zawodów, w różnych dyscyplinach sportowych, w kilku kategoriach wiekowych, w walce o medale rywalizowało 11 osób z naszego koła.
· Jak zwykle najliczniej zgłosiliśmy się do konkurencji technicznych. Były dyscypliny sportowe, jak na przykład tenis stołowy w kategorii weteranów, gdzie na ośmiu uczestników połowę stanowili członkowie zabrzańskiej rodziny składaków.

· Ale nie zbrakło nas też w biegach, a nawet w pływaniu mieliśmy swego reprezentanta.
· Od piątku aż do niedzieli uczestnicy zawodów w dobrych nastrojach eksponowali swoją zwinność i kondycję fizyczną na stadionie lekkoatletycznym, kortach tenisowych, pływalni i na sali gimnastycznej.
· Warto nadmienić, że podczas zawodów uzyskano kilka dobrych rezultatów, z których godny uwagi jest nowy rekord polski w pchnięciu kulą – lepszy od poprzedniego  (sprzed 2 lat)  o 16 centymetrów.
· Wyróżniających się  sportowców nagradzano medalami. Składaki z Zabrza i osoby im towarzyszące wywalczyły 22 krążki; sześć złotych, dziewięć srebrnych i siedem brązowych.

· Ale impreza w Kozienicach, to nie tylko zawody sportowe, lecz także przekonywanie społeczeństwa do świadomego dawstwa narządów do przeszczepiania. Sprzyjającą temu okolicznością był panel transplantacyjny z udziałem lekarzy w piątek i całodzienna obecność dziennikarzy telewizyjnych przeprowadzających liczne wywiady i filmujących zmagania sportowe w sobotę.
· Obok emocji sportowych duży wpływ na całokształt doznań miała rewelacyjna atmosfera kilkudniowego spotkania, a jej apogeum przypadło na sobotni wieczór, w trakcie którego uczestnicy mieli okazje zachwycić się popisami muzyków i solistów zespołu „Świętokrzyskie Scyzoryki” ze Starachowic.
· Gratulujemy Zarządowi Polskiego Stowarzyszenia Sportu Po Transplantacji świetnej organizacji Mistrzostw i dziękujemy serdecznie za stworzone warunki do sportowej rywalizacji, wypoczynku i zabawy.

 

 

Artykuł: Antoni LeśniczekWięcej fotek ..