Deprecated: file_get_contents(): Passing null to parameter #2 ($use_include_path) of type bool is deprecated in /home/users/drugieserce/public_html/drugieserce.hoste.pl/spotkania/core/libraries/flat-files.php on line 38
ll Rajd Integracyjny Marka Breguły - Spotkania integracyjne ,Młodzież.Wspomnienia, pamietniki

ll Rajd Integracyjny Marka Breguły

 

 

 

Sprawozdanie z rajdu przygotowała uczestniczka pikniku Krystyna Andrulewicz.

W sobotni poranek 27 sierpnia na tarnogórskim rynku zebrali się uczestnicy II Tarnogórskiego Integracyjnego Pikniku Osób Niepełnosprawnych zorganizowanego przez Radę Dzielnicy Tarnowskie Góry Śródmieście Centrum. Pomysłodawca wydarzenia, pan Marek Breguła zadbał o sprawy organizacyjne i bezpieczeństwo uczestników- wręczył wszystkim koszulki, kurtki przeciwdeszczowe oraz niezbędną do ugaszenia pragnienia podczas jazdy wodę. Następnie Ks. Piotr Sklarek udzielił błogosławieństwa wszystkim rowerzystom i punktualnie o 10.00 rozpoczął się przejazd rowerowy, którego trasa przebiegała przez centrum Tarnowskich Gór do Kopalni Zabytkowej, gdzie odbywałam się dalsza część pikniku. W rajdzie rozpoczynającym piknik wziął udział m.in. Poseł Tomasz Głogowski wraz z żoną i dziećmi. Na pikniku pojawili się także członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego – Aleksandra Król- Skowron i Marian Szukalski, radna Sejmiku Województwa Śląskiego – Barbara Dziuk, przewodniczący Rady Dzielnicy Tarnowskie Góry Śródmieście Centrum- Zenon Liz.
Komandor Marek Breguła podczas pikniku obchodził 10 rocznice przeszczepu płuco-serca. Z tej okazji należy przypomnieć, że pan Marek jest jedyną osobą w Polce, która po operacji tego typu żyje. W związku z tym zaprosił do udziału w pikniku przedstawicieli Stowarzyszenia Transplantacji Serca koło Zabrze, którzy chętnie opowiadali o przeszczepach i rozdawali broszury informacyjne oraz oświadczenia woli.

Na gości drugiej edycji pikniku integracyjnego czekało wiele ciekawych atrakcji. Zwiedzania Kopalni Zabytkowe, konkursy i zabawy oraz dalsze fakultatywne wycieczki rowerowe pod okiem przewodnika Jana Gładysza- to tylko część z obfitującego w liczne niespodzianki programu. Jednym z głównych punktów imprezy był konkurs o najpiękniejsze wiersze. Uczestnicy chętnie je układali, a następnie dzieli się swo[img]ją twórczością, która została oceniona przez znamienite jury. Na uczestników gier i zabaw czekało wiele nagród ufundowanych przez licznych sponsorów. Organizatorzy zapewnili także wyśmienity poczęstunek w postaci specjałów z grilla, ciast, owoców , pizzy i napojów. Piknik zakończył się przejazdem pod Starostwo Powiatowe, które było współorganizatorem imprezy.
Mamy nadzieje, że ta nowa inicjatywa na stałe wpisze się w repertuar tarnogórskich wydarzeń i stanie się piękną tradycją naszego miasta. Dzięki takim przedsięwzięciom niepełnosprawne osoby z naszego powiatu mają szansę nie tylko na integrację, ale także nabierają siły i motywacji, są zachęcane do aktywności fizycznej oraz kontaktów towarzyskich, pokazując iż niepełnosprawność nie jest przeszkodą w relacjach społecznych.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje !

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli senator Maria Pańczyk- Pozdziej, poseł Tomasz Głogowski, burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech oraz starosta Lucyna Ekkert.