Deprecated: file_get_contents(): Passing null to parameter #2 ($use_include_path) of type bool is deprecated in /home/users/drugieserce/public_html/drugieserce.hoste.pl/aktualnosci/core/libraries/flat-files.php on line 38

Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/users/drugieserce/public_html/drugieserce.hoste.pl/aktualnosci/core/libraries/flat-files.php on line 38
Życie naznaczone - Aktualności

Życie naznaczone

 

 

 

Reportaż „Życie naznaczone” Cezarego Galka z Radia Zachód w Zielonej Górze okazał się najlepszy w ogólnopolskim konkursie „Oczy otwarte”. Nagroda została wręczona 1 grudnia, w Warszawie podczas uroczystości z okazji Dnia Integracji.

Konkurs poświęcony jest problematyce osób niepełnosprawnych.

Reportaż Cezarego Galka opowiada o mieszkance jednej z podgorzowskich wsi, której świat w ciągu kilku godzin „stanął na głowie”. Dowiedziała się ona, że powodem bagatelizowanych do tej pory dolegliwości jest wada serca, a jedynym ratunkiem - przeszczep. Już trzykrotnie była przygotowywana do tego zabiegu. Za każdym razem operacja była odwoływana. Kobieta jednak nie poddaje się.

 

Przypomnijmy, że Cezary Galek tylko w tym roku (2006) nagrał aż trzy reportaże radiowe poświęcone tematyce transplantacyjnej.

 

 

Cezary Galek

-dziennikarz Polskiego Radia „Zachód” w Zielonej Górze , gdzie kieruje Redakcją Artystyczną (kultura , literatura, reportaż) . Współpracownik Studia Reportażu i Dokumentu PR . Jego audycje są emitowane w programach centralnych i rozgłośniach regionalnych . Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu i wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (dwuletnie podyplomowe studia dziennikarskie) .

Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów w tym dwukrotnie Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarzy i Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jego prace reprezentowały Polskę na Prix Europa i Prix Italia oraz IFC .

Jest pomysłodawcą i realizatorem Ogólnopolskich Warsztatów Reporterów Radiowych i Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego „Wspólna Europa” organizowanych od pięciu lat w „Bukowym Dworku” k. Łagowa Lubuskiego.

W pracy dziennikarskiej zawsze podmiotem jest dla autora człowiek i przestrzeń w której żyje. Jego audycje pod względem formalnym często nie mieszczą się w tradycyjnej definicji reportażu . Wykorzystuje prozę , poezję, muzykę i inne elementy służące konstruowaniu dramaturgii bliskiej klimatem i charakterem radiowym formom artystycznym . Operuje szerokim i urozmaiconym formalnie planem dźwiękowym wykorzystując umiejętności zdobyte w trakcie edukacji muzycznej . Sam realizuje swoje audycje co sprzyja odautorskiemu postrzeganiu rzeczywistości skracając wydatnie drogę formalną między bohaterem a słuchaczem.