Deprecated: file_get_contents(): Passing null to parameter #2 ($use_include_path) of type bool is deprecated in /home/users/drugieserce/public_html/drugieserce.hoste.pl/aktualnosci/core/libraries/flat-files.php on line 38

Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/users/drugieserce/public_html/drugieserce.hoste.pl/aktualnosci/core/libraries/flat-files.php on line 38
WOLONTARIUSZEM ROKU 2008 - Aktualności

WOLONTARIUSZEM ROKU 2008

 

Piątego grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury "Guido" w Zabrzu odbyła się okazała gala uhonorowania dyplomami i statuetkami społeczników szczególnie aktywnych w pracy na rzecz drugiego człowieka.

 

W świątecznie udekorowanej sali spotkało się ponad 300 przedstawicieli stowarzyszeń i świeckich organizacji społecznych oraz "Caritasu" działających na terenie Zabrza. Wśród nich znaleźli się też reprezentanci Stowarzyszenia Transplantacji Serca z Koła "Zabrze" wraz z nominowanym do wyróżnienia Jankiem Malinowskim.

Po koncercie młodzieżowej orkiestry z Państwowej Szkoły Muzycznej, rozpoczęła się, o 16.30, część oficjalna uroczystości.
Zastępca Prezydenta Miasta Zabrza, Krzysztof Lewandowski, zwracając się do zgromadzonych podkreślił ważna rolę wolontariuszy w każdej społeczności. Zaznaczył, że to dzięki nim władze lokalne i samorządowe mogą pomagać wielu osobom i w tak różnych zakresach.

W tym roku do Kapituły Konkursu "Wolontariusz Roku" wpłynęło 15 zgłoszeń w kategorii indywidualnej i 3 zgłoszenia w kategorii zespołowej.
W imieniu Kapituły Konkursu, wyniki ogłosiła pani Brygida Sarad.
Wśród osób wyróżnionych znalazł się i przedstawiciel Stowarzyszenia Transplantacji Serca z Koła "Zabrze" - Jan Malinowski.

Na wniosek Kapituły, Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik przyznała Janowi Malinowskiemu tytuł - "WOLONTARIUSZ ROKU 2008" .
To zasłużone, dla Janka wyróżnienie. Choć dopiero dwa lata temu miał przeszczep serca bardzo aktywnie włączył się w działania stowarzyszenia i wspiera osoby po transplantacji oraz rodziny osób po przeszczepie. Organizuje konferencje, wystawy i prowadzi akcje na rzecz pozyskiwania osób, które mogłyby oddać organy do przeszczepu.

Nagroda dla Janka, to także pewnego rodzaju nobilitacja dla Stowarzyszenia Transplantacji Serca; to potwierdzenie, że przez prowadzone działania statutowe nasza organizacja dobrze w mijającym roku wpisała się w krajobraz Zabrza.

Po wręczeniu wszystkich wyróżnień i tytułów na scenie zaprezentował się zespół taneczny. Po jego występie licznie zgromadzona młodzież i dorośli mieli czas na konsumpcje kanapek, ciast, sałatek, owoców i innych smakołyków.
Spotkaniu towarzyszył świąteczny kiermasz prac osób niepełnosprawnych i świetlic środowiskowych. Na kilku stoiskach można było zaopatrzyć się między innymi w karty świąteczne i ozdoby choinkowe.

Antoni Leśniczek
WIECEJ FOTEK