Deprecated: file_get_contents(): Passing null to parameter #2 ($use_include_path) of type bool is deprecated in /home/users/drugieserce/public_html/drugieserce.hoste.pl/aktualnosci/core/libraries/flat-files.php on line 38

Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/users/drugieserce/public_html/drugieserce.hoste.pl/aktualnosci/core/libraries/flat-files.php on line 38
Saleta promował transplantacje - Aktualności

Saleta promował transplantacje

 

Saleta promował transplantologię

 Przemysław Saleta był we wtorek gościem gali ogólnopolskiego konkursu na spot filmowy promujący ideę transplantacji.

Przemysław Saleta, bokser wagi ciężkiej, mistrz Polski, Europy i mistrz interkontynentalny w kick-boxingu, uczestnik show "Gwiazdy tańczą na lodzie"był we wtorek gościem gali ogólnopolskiego konkursu na spot filmowy promujący ideę transplantacji, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Osób z Niewydolnością Nerek "Sztuczna Nerka” w Kielcach we współpracy z Polską Unią Medycyny Transplantacyjnej w Warszawie i kieleckim oddziałem Telewizji Polskiej.

Czuję się zupełnie dobrze, gdyby nie blizna nie pamiętałbym, że miałem operację - powiedział nam sportowiec, który w grudniu ubiegłego roku przeszedł operację pobrania nerki, która została przeszczepiona jego 12-letniej córce Nicoli, chorej na niewydolność nerek.

Wspólnie z docentem Andrzejem Chmurą, kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Instytutu Transplantologii w Warszawie przyjechali do Kielc na zaproszenie Stowarzyszenia Osób z Niewydolnością Nerek "Sztuczna nerka", żeby promować ideę transplantologii.
Podczas gali spotkali się z uczniami kieleckich gimnazjów. - Wierzę w młodzież, bo to ona będzie kształtowała postawy społeczne, będzie kiedyś decydowała jak będzie wyglądała polska transplantologia - powiedział nam dr hab. Andrzej Chmura. Województwo świętokrzyskie jest wciąż na szarym końcu pod względem ilości pobrań narządów do transplantacji. W 2007 roku dokonano w naszym regionie tylko jednego pobrania, natomiast dzięki przeszczepowi narządów uratowano życie 34 osobom.

Prace - spoty filmowe promujące ideę transplantacji można nadsyłać do organizatorów konkursu do 15 grudnia.